Pomoc bábätku homeopaticky

Pomoc bábätku homeopaticky
Homeopatia u bábätiek dokáže naozaj zázraky. Niektorí ľudia majú názor, že v určitých prípadoch homeopatie pôsobí ako placebo.... homeopaticy však tento názor nezdieľa, ale priznajme si, aj keby tak hlavne že to zaberie alebo nie?

Predstavíme vám niekoľko prípadov kedy je možné použiť homeopatiká

 

Horúčka

Horúčkou sa rozumie telesná teplota 38 a viac stupňov nameraná po štvrťhodine pokoja v konečníku alebo v ústach čiže 37,5 stupňa v podpazuší.

Prehľad homeopatických liekov pri horúčke:

  • Primula veris 9 C- vysoká horúčka s prudkým nástupom po vystavení suchému chladu či prehriatie, dieťa sa nepotí, nepokojný dojča, zhoršenie okolo polnoci

  • Apis MELLIFICA 15 C- prudká teplota bez smädu, pichľavá opuch zlepsovani chladom

  • Belladona 9 C- vysoká teplota s rýchlym nástupom, prekrvenie tváre, potenie, suchosť slizníc, zhoršenie svetlom a hlukom, prítomné štyri charakteristiky zápalu: začervenanie, teplo, bolesť a opuch (Belladonna často nasleduje po lieku Primula veris, akonáhle sa chorý začne potiť)

  • Bryonia 9 C- horúčka a zápal s postupným nástupom, plynulým rozvojom, stabilný hladinou, suchosť slizníc a smäd na veľké množstvo studenej vody, zhoršenie pri najmenšom pohybe

  • Ferrum phosphoricum 9 C- nepríliš vysoká teplota (do 38,5 st.), Tvár striedavo bledý a červený podľa výšky teploty, často aj bolesti uší, suchý kašeľ alebo krvácanie z nosa

  • Gelsemium 9 C- horúčka s postupným nástupom, neklesajúca, zimnica, triaška, stav úplného vyčerpania, liek chrípkového syndrómu

Upozornenie: U bábätiek do jedného roka je vždy nutné stav konzultovať s ošetrujúcim lekárom.

 

Plače, plače a plače

Príčin, ktoré spôsobujú nepokoj bábätka môže byť pochopiteľne viac ale veľmi často sa jedná o nepokoj a plač spôsobený bolesťou bruška. Novorodenecká koľkých sužuje mnoho novorodencov, a poťažmo aj ich rodičov. Ďalšou častou príčinou je prerezávanie zúbkov. Prvé zúbky sa zvyčajne začnú prerezávať medzi 4. a 7. mesiacom veku. Niekedy bábätko plače v súvislosti s očkovaním, alebo zvýšenou teplotou, ako príznakom bežných detských infekcií a niekedy len nemôže zaspať.

Môžeme doporuřit homeopatický liek Viburcol- obsahuje iba liečivé byliny a minerálne látky (poniklec lúčny, skorocel väčší, baklažán sladkohorký, rumanček pravý, calcium carbonicum Hahnemann, ľuľkovec zlomocný) a je aj vo forme čapíkov.

 

Nespavosť u detí

Potrebná doba spánku je 14-15 hodín u dojčiat, 12-14 hodín u batoliat, 11-13 hodín u predškolských detí au školákov a dospievajúcich by mala byť približne 8-11 hodín denne.

Príčiny nespavosti u detí: hlad, detská kolika, mokrá plienka či postieľka, bolesti rastúcich zubov, zvýšená teplota, zvýšená aktivita mozgu, snaha upútať pozornosť rodičov, nočné mory.

Najmä u najmenších detí môžu byť problémy so spánkom vyvolané nadbytkom podnetov z okolia, čo potom vedie k zvýšenej aktivite mozgu.

  • Argentum nitricum- je vhodným liekom pre deti, ktoré nedokážu spať v príliš teplom izbe, okrem toho bývajú nepokojné, keď majú ísť do postieľky. U väčších detí to môže byť liek nespavosti súvisiace s trémou či školskými povinnosťami.

  • Belladonna- je liek predovšetkým novorodencov či detí po odstavení, prebúdza je nočné mory pri zaspávaní. Vo spanie vykrikujú, škrípu zubami, vrtí hlavou zo strany na stranu. Pri prebudení majú začervenaný tvár a rozšírené zreničky. Ďalšou príčinou nespavosti u nich môže byť zvýšená teplota. Často je to vhodný liek pre robustné deti zodpovedajúce homeopatickému typu Calcarea Carbonic.

  • Borax- je liekom pre deti, ktoré neznáša pohyb zhora nadol a rozplačú sa vždy, keď sa ich rodičia pokúsi uložiť do postieľky. Spánok býva nepokojný a prerušovaný výkrikmi.

  • Calcarea carbonica- je vhodná pre deti, ktoré majú problémy so zaspávaním a ktoré sa sťažujú na nočné mory.Problémy sa objavujú najviac po zhliadnutí strašidelných filmov či rozprávok a alebo po "postrašení" inými deťmi.

  • Causticum- príčinou nespavosti je tu často pomočenie na začiatku noci. Je to liek detí precitlivených, plačlivých, ktoré majú strach z tmy.

  • Coffea cruda- je najdôležitejšie liek nadmernej stimulácie či vzrušenie. Deti zle zaspávajú a čoskoro sa prebúdza, mení sa im cyklus spánok - bdenie, v noci sa prebudí a chcú si hrať. Príčinou môže byť nadmiera čokolády či kofeín odovzdaný materským mliekom.

  • Chamomilla- je to najhlavnejšie liek nespavosti dojčiat a batoliat. Je známa ako liek problémov pri prerezávaní zubov, ale je to aj liek z nadmiery vzrušenia, kedy sa bábätká nevedia uvoľniť z mnohých vzrušujúcich udalostí, ktoré sa cez deň udiali. Na tento liek je potrebné myslieť vždy, keď je dieťa extrémne podráždené a neutíšiteľné. Je to dané veľkou precitlivenosťou všetkých zmyslov, predovšetkým ale precitlivenosťou na bolesť, zvuky a podobne.To vedie k tomu, že dieťa neustále reve, stále niečo chce a akonáhle to dostane, tak to zahodí. Upokojí sa iba správaním či jazdou v aute.

  • Nux vomica- liek veľmi citlivých detí, ktoré majú predovšetkým problémy so zažívaním, pri každom strese dostanú koliku. Často sa tieto problémy môžu objaviť po záťaži napríklad antibiotikami či lieky na horúčku. Prípadne to môže byť aj následok liekov podaných matke počas pôrodu. Bábätká, ktorá sa budí medzi 3 a 4 hodinou ráno a potom už nechcú spať.

  • Stramonium- deti, ktoré majú hrôzu z tmy a strach zo samoty, trpí na nočné mory. V noci sa budí s plačom, ale aj v tej chvíli stále spí. U věších detí sa s podobnou situáciou môžeme stretnúť napríklad po zhliadnutí násilia doma či v TV.

Liek, ktorý najviac zodpovedá typu nespavosť dieťaťa podávajte každý deň večer v riedení 9-15C, u malých detí najlepšie 5 granúl rozpustených v troche vody. Ak v priebehu týždňa nedôjde k zmene, buď zvoľte iný liek, a alebo vyhľadajte lekára homeopata.

Kliknite na odkazy vytvorené priamo v jednotlivých názvoch homeopatík a nakúpte je tak priamo v našej internetovej lekárni.

 

Chcete byť informovaný o ďalších zaujímavostiach?
Zostaňme kamaráti na Facebooku a budú sa Vám zobrazovať nové články https://www.facebook.com/zdravileky.
Alebo stačí dať like! https://www.facebook.com/zdravileky.

Odoslať článok známemu   Vytlačiť